LATO BEZ MUCH! WSZYSTKIE ŚRODKI PRZECIW OWADOM O -15%! SPRAWDŹ --> ŚRODKI NA OWADY*
Cavalor Nutri Plus 5kg

Cavalor Nutri Plus 5kg

Cavalor Nutri Support 5kg

Cavalor Nutri Support 5kg

Cavalor Nutri Plus 20kg

898,00 zł
  • Mieszanka mineralna i witaminowa dla koni sportowych
  • Dla diet z niewystarczającą ilością witamin i minerałów
  • Dla koni sportowych
  • Opakowanie 20kg (dostępny także w opakowaniu 5kg)

 

Dostępność: W magazynie
SKU
82691025

Czym jest Cavalor Nutri Plus?

Cavalor Nutri Plus zawiera wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje koń sportowy do osiągnięcia najlepszych wyników. NutriPlus jest przeznaczony do uzupełnienia pasz objętościowych, dla koni, które potrzebują dodatkowej energii.

Konie sportowe mają wyższe wymagania na niektóre witaminy i minerały niż konie rekreacyjne. Więcej piją i pocą się, więc potrzebują witamin rozpuszczalnych w wodzie oraz witamin i minerałów, które wspierają i chronią mięśnie.

Cavalor Nutri Plus zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, aby twój koń mógł osiągnąć jak najlepsze wyniki. Cavalor Nutri Plus nie zawiera dodatkowych cukrów lub białek i nie prowadzi do nadwagi, czy przegrzania organizmu.

Skład Cavalor Nutri Plus

Cavalor Nutri Plus jest idealny do uzupełniania diet składających się głównie z pasz objętościowych i niewielkiej ilości koncentratów.

Cavalor Nutri Plus zawiera wszystkie witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, elektrolity, kwasy tłuszczowe i aminokwasy, których koń sportowy potrzebuje do osiągnięcia maksymalnych wyników. Uwzględnia on składniki odżywcze, które są obecne w paszy objętościowej.

Na przykład, nie dodajemy dodatkowego żelaza, ponieważ pasze objętościowe już zawierają jego duże ilości. Cavalor Nutri Plus skupia się na potrzebach koni sportowych.

Makro-minerały, takie jak wapń i magnez oraz elektrolity, w tym potas, sód i chlor są ważne dla wsparcia dobrego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego.

Witamina D, mangan i antyoksydanty, w tym selen i witaminy E i C, również zapewniają lepsze funkcjonowanie mięśni. Cavalor Nutri Plus ma również wyższą zawartość witamin z grupy B i witamin rozpuszczalnych w wodzie, ponieważ konie sportowe piją więcej i tracą więcej płynów.

Te witaminy odgrywają ważną rolę w metabolizmie energii i dlatego są niezbędne dla koni sportowych. Kwas foliowy jest kluczowy dla produkcji czerwonych krwinek i w konsekwencji jest kluczowy dla optymalnej kondycji.

Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Możesz pobrać tę kartę danych, klikając na "specyfikacje".

Jak stosować Cavalor Nutri Plus?

Zmniejsz ilość o połowę, jeśli twój koń jest karmiony więcej niż 1,5 kg koncentratu dziennie.

1 miarka = 100 g

Maksymalna ilość na konia: 400 g.

Czy wiesz że (dieta oparta o pasze objętościowe)?

Często konie otrzymują mniejszą niż zalecana ilość paszy treściwej z obawy, że je "zagrzeje", lub energia uzyskiwana jest z prostych ziaren, takich jak jęczmień, owies czy pszenica.

Należy zadbać o to, by ich racje pokarmowe zawierały wszystko, czego potrzebują. Konie sportowe mają zwiększone wymagania na niektóre składniki odżywcze.

Są to białka i aminokwasy do produkcji i odbudowy tkanki mięśniowej, elektrolity, które są tracone podczas pocenia się, witaminy z grupy B, które odgrywają ważną rolę w transporcie energii i antyoksydanty takie jak witamina E i selen, które chronią komórki mięśniowe.

Trawa i siano często mają wysoką zawartość energii i białka, ale zawierają niewystarczającą ilość witamin i minerałów. Niedobory mogą również wystąpić, kiedy koń jest karmiony tylko prostymi ziarnami, takimi jak owies czy jęczmień, lub mniejszą niż zalecana ilością paszy treściwej.

Dlatego ważne jest, aby uzupełniać racje składające się wyłącznie lub głównie z pasz objętościowych o witaminy i minerały.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Nutri Plus 20kg
Twoja ocena