LATO BEZ MUCH! DERKI SIATKOWE -10%! SPRAWDŹ --> DERKI SIATKOWE*
Siodło oficerskie wz.1925 Daw-Mag

Siodło oficerskie wz.1925 Daw-Mag

Siodło żołnierskie wz. 1936 Daw-Mag

4 200,00 zł

Na zamówienie, czas oczekiwania od 6 do 8 tygodni.

  • Kulbaka żołnierska odwzorowana z oryginalnego siodła ułańskiego z 1936r.
  • Nadaje się do jazdy w terenie i rajdów długodystansowych z możliwością pokonywania niewielkich przeszkód.
  • Dostępne wersje: STANDARD
Dostępność: W magazynie
Tylko %1 pozostał
SKU
07021

Kulbaka żołnierska odwzorowana z oryginalnego siodła ułańskiego z 1936r. Nadaje się do jazdy w terenie i rajdów długodystansowych z możliwością pokonywania niewielkich przeszkód. Bardzo głębokie siedzisko utrzymuje jeźdźca w odpowiedniej pozycji. Posiada terllicę ze sklejki warstwowej połączonej dwoma stalowymi pałąkami, na których zawieszony jest pas z surowej skóry wyprofilowany pod linię siedziska. Konstrukcja i wojskowy charakter siodła (szeroko rozstawione ławki i prześwit w przedniej części) sprawia, że siodło jest uniwersalne i pasuje na większość koni. Posiada klocki kolanowe zamocowane na tybinkach. Jest siodłem wytrzymałym i bardzo trwałym. Wykonane ze skór bydlęcych roślinnie garbowanych, w wersji klasycznej w naturalnym kolorze skóry. Poduszki wykonane z filcu o grubości 15 mm.
Kulbaka żołnierska znacznie różni się konstrukcją od klasycznego siodła. Wygodne siedzisko oparte jest na drewnianych ławkach obszytych skórą i filcem, co zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru jeźdźca na grzbiecie konia, dzięki czemu koń mniej się męczy.
Doskonała wentylacja, uzyskana dzięki dużemu prześwitowi, zapobiega odparzeniom oraz obtarciom konia pod siodłem. Powyższe cechy oraz trwała, prosta konstrukcja i wygodne siedzisko sprawiają, że kulbaka doskonale nadaje się na długie rajdy.

Więcej informacji
Rozmiar 19"
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Siodło żołnierskie wz. 1936 Daw-Mag
Twoja ocena