Kamizelka ochronna segmentowa VELCRO to doskonały wybór dla młodych jeźdźców, którzy poszukują skutecznej ochrony i komfortu podczas jazdy konnej. Dzięki segmentowej konstrukcji ochraniacz idealnie dopasowuje się do ciała, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów. Kamizelka została wyposażona w certyfikat bezpieczeństwa EN 13158:2009 – poziom 3, co świadczy o jej wysokiej skuteczności w ochronie kluczowych partii ciała. Regulacja po bokach i na ramionach umożliwia indywidualne dopasowanie do sylwetki użytkownika, a odginana część tylna dodatkowo chroni kość ogonową. Kamizelka jest przeznaczona dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność podczas codziennych treningów oraz jazdy rekreacyjnej. Sprawdzi się zarówno w szkółkach jeździeckich, jak i u ambitnych sportowców. To propozycja, która spełnia oczekiwania w zakresie komfortu, mobilności i bezpieczeństwa.
Kamizelka segmentowa VELCRO została wyposażona w atest bezpieczeństwa CE: EN 13158:2009 – poziom 3, który potwierdza jej skuteczność ochronną w warunkach sportowej jazdy konnej. To aktualny i wymagający standard, uznawany na terenie całej Europy. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że ochraniacz spełnia wszystkie niezbędne normy dotyczące ochrony kręgosłupa i klatki piersiowej. Wybierając kamizelkę z takim certyfikatem, inwestujesz w realne bezpieczeństwo.
Dzięki segmentowej budowie, kamizelka VELCRO doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, nie ograniczając przy tym ruchów podczas jazdy. Poszczególne panele elastycznie współpracują z ciałem jeźdźca, co zwiększa komfort noszenia nawet przez dłuższy czas. Kamizelki ochronne do jazdy konnej powinny łączyć bezpieczeństwo z wygodą — ten model spełnia oba te kryteria. Ochraniacz nie przesuwa się podczas jazdy, co dodatkowo zwiększa stabilność.
Kamizelka posiada regulowane paski na ramionach oraz po bokach, co pozwala na idealne dopasowanie do sylwetki użytkownika. Regulacja pozwala również na noszenie kamizelki na cienkiej koszulce latem lub na kurtce w chłodniejsze dni. Dzięki temu jest to model całoroczny, funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Dopasowanie nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi — wystarczy kilka sekund.
Kamizelka segmentowa VELCRO została wyposażona w elastyczny element chroniący kość ogonową, który w razie potrzeby można odgiąć. Taka konstrukcja pozwala na większą swobodę ruchów w siodle, jednocześnie nie rezygnując z ochrony tej wrażliwej partii ciała. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach dynamicznych, np. przy skokach przez przeszkody. Ochrona kręgosłupa i dolnej części pleców jest kluczowa nie tylko w przypadku upadków, ale również przy dłuższych treningach. Odginana część tylna zwiększa komfort siedzenia i eliminuje ucisk.
Nie jesteś pewny/a odnośnie do rozmiaru? Może interesujący Cię rozmiar lub kolor nie jest dostępny? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Kolor | Czarny |
---|