LATO BEZ MUCH! WSZYSTKIE ŚRODKI PRZECIW OWADOM O -15%! SPRAWDŹ --> ŚRODKI NA OWADY*
Cavalor Bronchix Pulmo

Cavalor Bronchix Pulmo

Cavalor Arti Motion 5 kg

Cavalor Arti Motion 5 kg

Cavalor Take It Easy Forte

125,00 zł
  • Pomaga szybko złagodzić stres, aby twój koń był spokojniejszy i bardziej skupiony podczas zawodów
  • Naturalnie skuteczny, dzięki synergicznym efektom olejków eterycznych.
  • Wspiera układ oddechowy i krążenia dla optymalnej ulgi w stresie
  • Tuba 60 g
Dostępność: W magazynie
SKU
82194675

Czym jest Cavalor Take It Easy Forte?

Cavalor Take It Easy Forte, to szybko działający, wyjątkowo silny suplement uspokajający w formie pasty. Cavalor Take It Easy Forte zmniejsza wpływ czynników stresowych, jednocześnie wspomagając koncentrację.

Take It Easy Forte w formie pasty jest idealny do stosowania przed sytuacjami stresowymi, takimi jak zawody czy transport.

Skład Cavalor Take It Easy Forte

Podobnie jak Cavalor Take It Easy, Cavalor Take It Easy Forte również zawiera dużą dawkę L-tryptofanu, który w połączeniu z witaminą B1 może być szybko i skutecznie wchłaniany przez organizm. Tryptofan stymuluje produkcję serotoniny, substancji, która jest naturalnie obecna w organizmie, a która to działa jako naturalna obrona przed stresem. Witamina B1 pomaga w przekazywaniu impulsów do nerwów, wspiera nadnercza i przynosi efekty uspokajające.

Cavalor Take it Easy Forte zawiera również magnez, który pomaga rozluźnić mięśnie, a także dodatkową mieszankę olejków eterycznych. Każdy z nich działa na swój sposób, aby zająć się skutkami stresu (oddychanie, krążenie, niepokój, itp.).

Każdy koń radzi sobie ze stresem inaczej. Mieszanka różnych olejków tworzy formułę redukującą stres, która jest skuteczna dla różnych koni i w różnych sytuacjach. Cavalor Take It Easy Forte zawiera następujące olejki eteryczne: Humulus Lupulus, Citrus Reticulata blanco, Cananga odorata, Juniperus mexicana i Vetiveria zizanoides.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Możesz pobrać tę kartę danych, klikając na "specyfikacje"

Jak stosować Cavalor Take It Easy Forte?

W zależności od poziomu stresu:

1/2 do 1 strzykawki 24 godziny przed wydarzeniem wywołującym stres.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów:

1/3 na noc przed, 1/3 rano i 1/3 na 1 godzinę przed wydarzeniem wywołującym stres.

Maksymalnie 3 strzykawki na dobę.

Czy wiesz że (długotrwały stres u koni)?

Stres stymuluje podwzgórze, część mózgu, która reguluje równowagę w organizmie, emocje i potrzeby takie jak głód i pragnienie.

Podwzgórze wysyła sygnały do nadnerczy poprzez rdzeń kręgowy i układ nerwowy. Nadnercza (rdzeń i kora) produkują duże ilości adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu. Adrenalina sprawia, że ciało jest czujne i zdolne do szybkiej reakcji. Kortyzol utrzymuje konia w stanie czujności przez dłuższy czas. Podobnie jak adrenalina, kortyzol zwiększa tempo pracy serca, pompując tlen przez ciało. Kortyzol zwiększa również poziom cukru we krwi, co skutkuje większą ilością energii w dłuższym czasie.

Zdrowe napięcie zapewnia, że twój koń może nadal działać pod presją. Po zawodach (lub intensywnym treningu) napięcie zostaje rozładowane, a adrenalina i kortyzol spadają do normalnego poziomu. Kiedy koń doświadcza długotrwałego stresu, ilość kortyzolu w organizmie pozostaje zbyt wysoka. Kortyzol podnosi poziom cukru we krwi - długotrwały stres prowadzi również do zbyt dużej ilości glukozy w organizmie.

Długotrwały stres spowoduje, że twój koń z czasem będzie miał problemy zdrowotne.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Take It Easy Forte
Twoja ocena