TYLKO PRZEZ NAJBLIŻSZE 48 GODZIN 10% RABATU Z KODEM CZEMPION na wszystkie kaski, czapraki oraz podkładki do siodeł KASKICZAPRAKIPODKŁADKI POD SIODŁO*
Cavalor SoZen 1,5kg

Cavalor SoZen 1,5kg

Cavalor Nutri Plus 5kg

Cavalor Nutri Plus 5kg

Cavalor Take It Easy

105,00 zł
  • Pomaga złagodzić stres, czyniąc Twojego konia spokojniejszym oraz bardziej skoncentrowanym
  • Zawiera magnez, tryptofan i witaminy z grupy B
  • Wspiera układ oddechowy i krążenie dla większego rozluźnienia i uwolnienia od stresu
  • Tuba 60 g
Dostępność: W magazynie
SKU
82194651

Czym jest Cavalor Take It Easy?

Pasta Cavalor Take It Easy pomaga złagodzić stres, dzięki czemu Twój koń jest spokojniejszy i bardziej skoncentrowany podczas zawodów.

Cavalor Take It Easy zapewnia opanowanie i relaks podczas krótkotrwałych sytuacjach stresowych. Cavalor Take It Easy jest pastą doustną w strzykawce, idealną do wspierania opanowania i koncentracji podczas zawodów.

Skład Cavalor Take It Easy

Cavalor Take it Easy zawiera wysoką dawkę L-tryptofanu, który w połączeniu z witaminą B1 jest szybko i skutecznie wchłaniany przez organizm. Tryptofan stymuluje produkcję serotoniny, substancji naturalnie występującej w organizmie, która działa jako naturalna obrona przed stresem.

Witamina B1 pomaga w przekazywaniu impulsów do nerwów, wspiera nadnercza i przynosi efekty uspokajające. Cavalor Take it Easy zawiera również magnez, który pomaga rozluźnić mięśnie.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Kartę można pobrać klikając na "specyfikacje"

Jak stosować Cavalor Take It Easy?

Dla najlepszych rezultatów: 20 ml na noc przed, 20 ml rano i 20 ml 1 godzinę przed stresującym wydarzeniem. Maksymalnie 3 tuby na dobę.

Czy wiesz że (długotrwały stres u koni)?

Stres stymuluje podwzgórze, część mózgu, która reguluje równowagę w organizmie, emocje i potrzeby takie jak głód i pragnienie.

Podwzgórze wysyła sygnały do nadnerczy poprzez rdzeń kręgowy i układ nerwowy. Nadnercza (rdzeń i kora) produkują duże ilości adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu. Adrenalina sprawia, że ciało jest czujne i zdolne do szybkiej reakcji. Kortyzol utrzymuje konia w stanie czujności przez dłuższy czas. Podobnie jak adrenalina, kortyzol zwiększa tempo pracy serca, pompując tlen przez ciało. Kortyzol zwiększa również poziom cukru we krwi, co skutkuje większą ilością energii w dłuższym czasie.

Zdrowe napięcie zapewnia, że twój koń może nadal działać pod presją. Po zawodach (lub intensywnym treningu) napięcie zostaje rozładowane, a adrenalina i kortyzol spadają do normalnego poziomu. Kiedy koń doświadcza długotrwałego stresu, ilość kortyzolu w organizmie pozostaje zbyt wysoka. Kortyzol podnosi poziom cukru we krwi - długotrwały stres prowadzi również do zbyt dużej ilości glukozy w organizmie.

Długotrwały stres spowoduje, że twój koń z czasem będzie miał problemy zdrowotne.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Take It Easy
Twoja ocena