LATO BEZ MUCH! DERKI SIATKOWE -10%! SPRAWDŹ --> DERKI SIATKOWE*
Cavalor Calm 2kg

Cavalor Calm 2kg

Cavalor SoZen 1,5kg

Cavalor SoZen 1,5kg

Cavalor SoZen 0,4kg

360,00 zł
  • Proszek o właściwościach kojących i relaksujących
  • W naturalny sposób łagodzi stres
  • Idealny dla koni, u których przyczyną stresu są zawody sportowe
  • Dla temperamentnych lub nerwowych koni
  • Opakowanie 400g (dostępny także w opakowaniu 1,5 kg)
Dostępność: W magazynie
SKU
82197705

Czym jest Cavalor SoZen?

Cavalor SoZen jest naturalnym rozwiązaniem na stres. Uspokaja i relaksuje temperamentne oraz nerwowe konie.

Konie, które są nerwowe z natury, są narażone na chroniczny stres połączony z nadmierną produkcją adrenaliny i kortyzolu.

Unikalne działanie Cavalor SoZen polega na odpowiedzi na brak równowagi pomiędzy kortyzolem i adrenaliną. To wszechstronne podejście jest bardzo skuteczne u koni, które wykazują zbyt małą reakcję na produkty oparte wyłącznie na tryptofanie lub mają wysoką tolerancję na te produkty.

 

 

Skład Cavalor SoZen

Cavalor SoZen jest mocną formułą składającą się z ziół, ziół i jeszcze większej ilości ziół. Moc formuły Cavalor SoZen nie pochodzi z poszczególnych jego składników, lecz z ich synergicznej kompozycji. 

W skład specjlanej formuły Cavalor SoZen wchodzi żeń-szeń, Humulus Lupulus, Ruta Graveolens, Solidago Virgaurea, Hypericum Perforatum, Urtica dioica i Glycyrrhiza Glabra.

Zawiera również dodatek magnezu i tryptofanu, które sprzyjają relaksowi. Zioła wpływają na nadnercza, regulując układ hormonalny i przywracając równowagę między adrenaliną (dla czujności) i kortyzolem (kontrola adrenaliny).

Wspomagają również relaks i koncentrację. Cavalor SoZen nie tylko łagodzi skutki stresu, ale także pomaga obniżyć stres u nerwowych koni.

Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Możesz pobrać tę kartę danych, klikając na "specyfikacje"

 

 

Jak stosować Cavalor SoZen?

Podczas stosowania Cavalor SoZen ważne jest, aby utrzymać dawkę 30 g dziennie przez 10 dni. Konie dość często stają się bardziej nerwowe pomiędzy 4, a 6 dniem.

Ważne jest, aby kontynuować podawanie produktu. Wspomniana wcześniej reakcja na produkt jest znakiem, że organizm adaptuje się, a także, że produkt działa. Po 10-dniowym okresie początkowym, można podawać 20 g Cavalor SoZen dziennie w celu utrzymania kojącego efektu i redukcji stresu, jak również jako środek obniżający stres przed zawodami.

1 miarka = 10 g. 

Maksymalnie 60 g na konia dziennie.

Wskazówka: Powtórz dziesięciodniowy okres początkowy, jeśli twój koń nie otrzymywał Cavalor SoZen przez ponad 4 miesiące. 

Wskazówka: W przypadku szczytów stresu podczas zawodów, Cavalor SoZen może być uzupełniony o Cavalor Take It Easy (Forte).

 

 

Czy wiesz że (stres u koni)?

Ćwiczenia i dobre odżywianie pomagają nam zachować spokój w sytuacjach stresowych. Tak jak ludzie, konie też się denerwują. Niektóre konie są bardziej podatne na stres niż inne, co wynika z ich indywidualnych cech oraz środowiska.

Nie każde napięcie jest złe. Zarówno konie, jak i ludzie potrzebują pewnej dozy napięcia, by działać jak najlepiej, ale ciągła presja lub stres zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych.

Upewnij się, że twój koń otrzymuje odpowiednią ilość ruchu, ma przyjemne środowisko w stajni i zdrową dietę. Odżywianie może mieć ogromny wpływ na nerwowość i zachowanie koni.

 

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor SoZen 0,4kg
Twoja ocena