LATO BEZ MUCH! DERKI SIATKOWE -10%! SPRAWDŹ --> DERKI SIATKOWE*
Cavalor ProScent 250ml

Cavalor ProScent 250ml

Cavalor LaminAid

Cavalor LaminAid

Cavalor PodoSens 500ml

254,00 zł
  • Leczniczy olej do kopyt z olejkami eterycznymi
  • Przynosi szybką ulgę wrażliwym kopytom
  • Wspomaga optymalny wzrost i elastyczność kopyt
  • Zawiera goździk, brzozę, lawendę i eukaliptus
  • W 100% naturalny
  • Opakowanie 500ml
Dostępność: W magazynie
SKU
82990805

Czym jest Cavalor PodoSens?

Cavalor PodoSens to unikalna mieszanka olejków eterycznych, która pomaga przynieść szybką ulgę wrażliwym kopytom i wspiera ich elastyczność. Wspomaga również optymalny wzrost kopyt. Cavalor PodoSens jest terapeutycznym olejem do stosowania u koni z wrażliwymi kopytami i/lub problemami z kopytami.

Cavalor PodoSens poprawia elastyczność ściany kopyta, zapewniając nie tylko szybką ulgę, ale także wspierając mechanizmy regeneracyjne kopyta i poprawiając jego jakość oraz wzrost. W przeciwieństwie do innych olejów, które muszą być stosowane codziennie do pielęgnacji kopyt i nadawania im połysku, Cavalor PodoSens jest ekonomiczny w użyciu, ponieważ jest przeznaczony do stosowania tylko na podeszwę i/lub koronkę.

Skład Cavalor PodoSens

Cavalor PodoSens zawiera koncentrat olejków eterycznych takich jak goździk (Syzygium aromaticum), brzoza (Betula alba), lawenda (Lavandula angustifolia) i eukaliptus (Eucalyptus globulus). To one przede wszystkim zmniejszają wrażliwość kopyt, ale także stymulują przepływ krwi dla sprawniejszej eliminacji toksyn.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Możesz pobrać tę kartę danych, klikając na "specyfikacje"

Jak stosować Cavalor PodoSens?

Cavalor PodoSens należy stosować dwa razy dziennie na koronkę i/lub podeszwę kopyta. Powtarzać aż do ustąpienia objawów.

Ostrzeżenie: Tylko do użytku zewnętrznego.

Czy wiesz że (rozwój kopyt)?

Róg kopytowy stale rośnie - około centymetra każdego miesiąca. Dlatego zawsze możemy dostosować lub wspomóc jego rozwój. Zbilansowana dieta dostarcza wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje zdrowe kopyto, ale czasami konieczne jest dostosowanie żywienia i zapewnienie dodatkowej opieki.

Chociaż kopyta wyglądają na twarde i pozbawione życia z zewnątrz ze względu na ich twardą warstwę rogową, nie zapominaj, że pod spodem znajduje się wrażliwa warstwa skóry właściwej, która zawiera wiele wrażliwych zakończeń nerwowych i naczyń krwionośnych. Koń z problematycznymi kopytami będzie miał nieregularny chód, unikał twardych powierzchni, a w ciężkich przypadkach będzie nawet kładł się, by odciążyć kopyta.

Wrażliwe kopyta są często spowodowane reakcją zapalną po przeciążeniu lub jeździe po niewygodnym terenie. Jednak starsze konie często mają naturalnie wrażliwe kopyta lub cieńsze podeszwy, co czyni je bardziej podatnymi na ból.

Twój koń może również sprawiać wrażenie, że chodzi na skorupkach jaj, jeśli kowal przyciął jego kopyta nieco za krótko. Inną częstą przyczyną wrażliwych kopyt jest ochwat. Choroba ta jest często wynikiem zaburzeń metabolicznych, w których wytwarzane są toksyny powodujące zapalenie płytek łączących ścianę kopyta ze skórą właściwą. Jest ona niezwykle bolesna i wymaga wielowymiarowego podjeścia.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor PodoSens 500ml
Twoja ocena