TYLKO PRZEZ NAJBLIŻSZE 48 GODZIN 10% RABATU Z KODEM CZEMPION na wszystkie kaski, czapraki oraz podkładki do siodeł KASKICZAPRAKIPODKŁADKI POD SIODŁO*
Cavalor Leather Soap 250ml

Cavalor Leather Soap 250ml

Cavalor Bronchix Pulmo Liq 1L

Cavalor Bronchix Pulmo Liq 1L

Cavalor Muscle Cooler

376,00 zł
  • Chłodzi i przynosi ulgę dla stawów, ścięgien i mięśni
  • Wspomaga regenerację
  • Może być stosowany pod bandażami
  • Zarówno dla konia jak i jeźdźca
  • Opakowanie 1L (wraz z pompką)

 

Dostępność: W magazynie
SKU
80994504

Czym jest Cavalor Muscle Cooler?

Cavalor Muscle Cooler to żel chłodzący, który wspomaga regenerację stawów, ścięgien i mięśni. Aktywne składniki Cavalor Muscle Cooler wspierają procesy schładzania i regeneracji, łagodząc ból i sztywność mięśni zarówno u Ciebie jak i Twojego konia. Formuła Cavalor Muscle Cooler jest połączeniem kilku olejków eterycznych o specyficznych właściwościach, zapewniających optymalne wsparcie w fazie regeneracji.

Skład Cavalor Muscle Cooler

Formuła Cavalor Muscle Cooler to połączenie kilku olejków eterycznych o specyficznych właściwościach zapewniających optymalne wsparcie w fazie regeneracji. Ta specjalna mieszanka olejków zapewnia synergiczny efekt, który chłodzi, rozluźnia mięśnie i zwalcza ból.

Optymalne schłodzenie w połączeniu z zastosowaniem Cavalor Muscle Cooler sprzyja szybszej rekonwalescencji i pomaga zapobiegać kontuzjom, dzięki czemu koń może szybciej wrócić do najwyższej sprawności.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie technicznej produktu. Możesz pobrać tę kartę klikając na "Specyfikacje".

Jak stosować Cavalor Muscle Cooler?

Cavalor Muscle Cooler należy stosować na nogi i plecy w celu leczenia ścięgien i mięśni. Wmasować cienką warstwę Cavalor Muscle Cooler w mięśnie po ćwiczeniach. Po zastosowaniu Cavalor Muscle Cooler można bezpiecznie zabandażować nogę.

Cavalor Muscle Cooler nie jest przeznaczony wyłącznie do leczenia koni. Mięśnie i ścięgna jeźdźca również wymagają pielęgnacji po wysiłku. Nałożyć cienką warstwę Cavalor Muscle Cooler i wmasować po wysiłku, aby zapobiec sztywności następnego dnia.

Ostrzeżenie: Nie stosować Cavalor Muscle Cooler na skórę zmienioną zapalnie lub posiniaczoną. Tylko do użytku zewnętrznego.

Czy wiesz że (ścięgna a mięśnie)?

Ścięgna to sztywne struktury, które łączą mięśnie z kością. Ścięgna nie mogą samodzielnie skracać się lub wydłużać, ruch ten jest powodowany przez mięsień, do którego są przymocowane. Uszkodzenie ścięgna jest spowodowane silnym przeciążeniem lub nadmiernym rozciągnięciem. Ścięgno może również zostać zranione przez kopnięcie przez innego konia lub przez nadmierną siłę.

Kiedy ścięgna są uszkodzone, przeciwciała są transportowane w płynie, widoczne stają się obrzęki. Proces ten jednak eliminuje również zdrową tkankę. Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom ścięgien, ten naturalny proces gojenia powinien być łagodzony, ale nie ograniczany.

Ukrwienie ścięgien jest słabe w porównaniu do innych struktur w organizmie. Upośledza to dostarczanie składników odżywczych i eliminację produktów odpadowych, spowalniając proces regeneracji. Urazy ścięgien powinny być leczone tak szybko, jak to możliwe, a ścięgna powinny być wspierane poprzez środki zapobiegawcze.

A co z mięśniami?

Jeśli mięśnie nie są odpowiednio przygotowane do wysiłku lub jeśli ćwiczenia są cięższe niż zwykle, ściany włókien mięśniowych mogą również pęknąć. Organizm reaguje wysyłając przeciwciała do uszkodzonych stref. Rozwija się reakcja zapalna. Uszkodzenie mięśni prowadzi do uwolnienia substancji, które aktywują nerwy w mięśniach. Sprawiają one, że mięśnie konia są bolesne i sztywne.

Bolesność mięśni pojawia się najczęściej około 12 godzin po wysiłku i jest najbardziej dotkliwa około 24-48 godzin po wysiłku. Włókna mięśniowe regenerują się po ostrym uszkodzeniu po 3-4 dniach, ale mogą potrzebować nawet 4-6 tygodni, aby całkowicie się zregenerować i stać się silniejsze. Przyspieszenie regeneracji mięśni oznacza, że organizm może szybciej wykonać ciężką pracę.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Muscle Cooler
Twoja ocena