LATO BEZ MUCH! WSZYSTKIE ŚRODKI PRZECIW OWADOM O -15%! SPRAWDŹ --> ŚRODKI NA OWADY*
Cavalor Hyppolac

Cavalor Hyppolac

Cavalor Hepato Liq 2L

Cavalor Hepato Liq 2L

Cavalor Gastro Aid Paste

365,00 zł
  • Pasta, która tworzy zdrowe środowisko w żołądku poprzez neutralizację kwasu żołądkowego
  • Może być podawana bezpośrednio do ust
  • Dostępny również w postaci proszku i płynu: Gastro Aid i Gastro Aid Liq
  • Tuba 60 g

 

Dostępność: W magazynie
SKU
82198015

Czym jest Cavalor Gastro Aid Paste?

Cavalor Gastro Aid Paste tworzy zdrowe środowisko w żołądku poprzez neutralizację kwasu żołądkowego i ochronę ścian żołądka. Żołądek konia stale produkuje kwas, co czyni go bardzo podatnym na powstawanie ran i owrzodzeń.

Zioła zawarte w Cavalor Gastro Aid pomagają chronić ścianę żołądka przed nadmiarem kwasu. Zapewniają one dodatkowe wsparcie dla żołądka poprzez stymulację produkcji śliny i wspomaganie gojenia się wrzodów.

Skład Cavalor Gastro Aid Paste

Cavalor Gastro Aid Paste zawiera zioła i kultury drożdży, które chronią ściany żołądka i pomagają neutralizować kwas żołądkowy, nie dopuszczając do jego uszkodzeń. Cavalor Gastro Aid przyspiesza również proces gojenia, gdy doszło już do uszkodzenia ścian żołądka.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Kartę można pobrać klikając na "Specyfikacje".

Jak stosować Gastro Aid Paste?

Zalecane stosowanie Gastro Aid Paste:

Podawać 2 strzykawki (120 g) dziennie przez 6 dni, a następnie 1 strzykawkę (60 g) dziennie przez 6 dni.

Gdy żołądek konia jest mniej wrażliwy i koń znowu lepiej pobiera paszę, możesz zmienić pastę na wersję w proszku lub płynie.

Wersje płynne i proszkowe mogą być również stosowane jako codzienne środki zapobiegawcze dla koni podatnych na wrzody żołądka. W przeciwieństwie do omeprazolu, nie wstrzymuje produkcji kwasu żołądkowego, ale działa w celu ochrony żołądka przed uszkodzeniem przez kwas.

Czy wiesz że (wrzody u koni)?

Żołądek konia stale produkuje kwas. Kiedy żołądek jest pusty, kwas ten podrażnia ściany żołądka, powodując owrzodzenia lub wrzody. Jest kilka sposobów na ochronę żołądka przed skutkami nadmiaru kwasu.

Idealnie, koń powinien mieć siano dostępne ad libitum, ponieważ błonnik w sianie tworzy ochronną błonnikową powłokę w żołądku, która absorbuje kwas i zapobiega tworzeniu ran.

Dodatkowo, pasza konia powinna mieć niską zawartość cukru i skrobi. Cukier i skrobia zwiększają produkcję kwasu.

Zarządzanie paszą jest kluczowe w zapobieganiu wrzodom żołądka, ale gdy wrzody zostaną zdiagnozowane, istnieje większe prawdopodobieństwo ich nawrotu. Dlatego zaleca się, by konie podatne na wrzody żołądka otrzymywały codzienne wsparcie.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Gastro Aid Paste
Twoja ocena