LATO BEZ MUCH! DERKI SIATKOWE -10%! SPRAWDŹ --> DERKI SIATKOWE*
Cavalor Nutri Grow 20 kg

Cavalor Nutri Grow 20 kg

Cavalor Hyppolac

Cavalor Hyppolac

Cavalor Colostra

293,00 zł
  • Mleko w proszku będące źródłem przeciwciał (colostrum) do podawania krótko po urodzeniu źrebaka
  • Podać w ciągu 24 godzin po urodzeniu
  • Podstawowe źródło przeciwciał zaraz po urodzeniu
  • Opakowanie 100g

 

Dostępność: W magazynie
SKU
82697402

Czym jest Cavalor Colostra 24?

Cavalor Colostra dostarcza nowonarodzonym źrebakom niezbędną do życia colostrę, gdy klacz nie jest w stanie jej wytworzyć lub nie ma jej w wystarczającej ilości.

Źrebięta rodzą się bez przeciwciał i muszą je otrzymać z pierwszego mleka klaczy w ciągu pierwszych 24 godzin życia.

Jeśli źrebię otrzyma zbyt małe ilości, bądź całkowicie nie otrzyma mleka matki z jakiegokolwiek powodu, rekompensata jest absolutnie konieczna. Cavalor Colostra podnosi poziom immunoglobulin we krwi.

Dzięki temu źrebię lepiej broni się przed zarazkami takimi jak wirusy i bakterie w pierwszym tygodniu życia. Mocny start jest niezbędny dla zdrowego wzrostu i rozwoju źrebaka.

Skład Cavalor Colostra 24

Cavalor Colostra zawiera naturalne substancje (liofilizowane colostrum), które są niezbędne do zdrowego wzrostu źrebiąt. Cavalor Colostra jest bezpieczna dla wszystkich źrebiąt i zawiera co najmniej 30% immunoglobulin.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Kartę można pobrać klikając na "specyfikacje"

Jak stosować Cavalor Colostra 24?

Zawartość 1 opakowania (100 g) Cavalor Colostra dodać do 0,2 L Cavalor Hyppolac lub wody. Dobrze wymieszaj proszek, aż do całkowitego rozpuszczenia. Podawać Cavalor Colostra używając butelki i smoczka.

Uwaga: nie podgrzewać w mikrofalówce, ponieważ zniszczy to immunoglobuliny.

Jeśli źrebię nie otrzymuje colostry od klaczy, podaj mu Cavalor Colostra w ciągu pierwszych 6 godzin po urodzeniu i ponownie po 12-16 godzinach.

Jeśli źrebię otrzymuje zbyt mało colostry od klaczy, podawaj źrebięciu Cavalor Colostra w ciągu pierwszych 24 godzin po urodzeniu.

Czy wiesz że (przeciwciała u źrebięcia)?

U ssaków, w tym u koni, płód nie otrzymuje (prawie) żadnych przeciwciał przez łożysko podczas ciąży. Oznacza to, że źrebięta muszą otrzymać przeciwciała z wysokiej jakości colostry w pierwszych godzinach po urodzeniu, aby zbudować swoją odporność.

Absorpcja przeciwciał z colostry jest najwyższa w ciągu pierwszych 6 do 8 godzin po urodzeniu. Po 24 godzinach źrebak nie może już wchłaniać przeciwciał przez colostrę.

U osieroconych źrebiąt, ale także u źrebiąt od klaczy z małą ilością, brakiem lub niewystarczającą jakością colostry, może dojść do niedoborów immunoglobulin. Konie z niedoborami immunoglobulin są narażone rozwój chorób zakaźnych, w tym biegunek.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Colostra
Twoja ocena