LATO BEZ MUCH! DERKI SIATKOWE -10%! SPRAWDŹ --> DERKI SIATKOWE*
Cavalor Calm 0,8 kg

Cavalor Calm 0,8 kg

Cavalor SoZen 0,4kg

Cavalor SoZen 0,4kg

Cavalor Calm 2kg

564,00 zł
  • Proszek o działaniu uspokajającym i relaksującym
  • Pomaga utrzymać opanowanie i koncentrację oraz zmniejszyć stres wynikający z otoczenia
  • Z magnezem, tryptofanem i ziołami, dla spokoju twojego konia
  • Także dla introwertycznych i nieufnych młodych koni
  • Opakowanie 2 kg (dostępny także w opakowaniu 800g)
Dostępność: W magazynie
SKU
82191502

Czym jest Cavalor Calm?

Cavalor Calm zmniejsza stres u nerwowych koni, które reagują energicznie lub temperamentnie na zmieniającą się sytuacje, a także niezwykłe okoliczności (transport, hałas, kolory, światło, poruszenie, obce środowisko, ludzie i zwierzęta itp.).

Konie, które osiągają dobre wyniki podczas treningu, mogą mieć problemy z koncentracją podczas zawodów, a nawet zostać z nich wycofane w wyniku stresu spowodowanego przez transport, inne konie lub środowisko.

Cavalor Calm został opracowany dla młodych, zamkniętych w sobie i "łatwych do wystraszenia" koni oraz dla ognistych ogierów. Pomaga regulować koncentrację konia, także jego zdolność do relaksu. Stres wpływa nie tylko na wydajność, lecz również na ogólne samopoczucie konia i może utrudniać utrzymanie go w dobrej kondycji.

 

 

Skład Cavalor Calm

Siarczan magnezu i octan magnezu to dobrze przyswajalne źródła magnezu. Magnez pomaga rozluźnić mięśnie. L-Tryptofan stymuluje serotoninę - hormon antystresowy, który organizm produkuje w sposób naturalny.

Witaminy B1, B6 i B12, czyli witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. W pewnych ilościach witaminy te zapewniają efekt uspokajający. Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Kartę można pobrać klikając na "specyfikacje"

 

 

Jak stosować Cavalor Calm?

Zalecane stosowanie Cavalor Calm:

Konie i kuce: 45 g/dzień.

1 miarka = 15 g.

Maksimum/dzień = 100 g

 

 

Czy wiesz że (stres u koni)?

Ćwiczenia i dobre odżywianie pomagają nam zachować spokój w sytuacjach stresowych. Tak jak ludzie, konie też się denerwują. Niektóre konie są bardziej podatne na stres niż inne, co wynika z ich indywidualnych cech oraz środowiska.

Nie każde napięcie jest złe. Zarówno konie, jak i ludzie potrzebują pewnej dozy napięcia, by działać jak najlepiej, ale ciągła presja lub stres zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych.

Upewnij się, że twój koń otrzymuje odpowiednią ilość ruchu, ma przyjemne środowisko w stajni i zdrową dietę. Odżywianie może mieć ogromny wpływ na nerwowość i zachowanie koni.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cavalor Calm 2kg
Twoja ocena