Cavalor Emergency 911

Cavalor Emergency 911

Cavalor PasSand

474,00 zł
  • Suplement wspierający zdrowie jelit i zdrowe trawienie w przypadkach gromadzenia się piasku
  • Zawiera połączenie psyllium i olejów inertnych dla lepszego działania
  • Zawiera probiotyki, które wspierają trawienie i poprawiają równowagę flory jelitowej
  • Dla koni wrażliwych na kolki piaskowe
  • Opakowanie 3 kg
Dostępność: W magazynie
SKU
82198002

Czym jest Cavalor PasSand?

Cavalor PasSand wspiera zdrowe trawienie u koni, które pasą się na piaszczystych pastwiskach. Cavalor PasSand pomaga usunąć piasek z jelit i naprawić ich ścianki.

Skład Cavalor PasSand

Cavalor PasSand zawiera psyllium, oleje inertne i probiotyki. Psyllium jest tradycyjnie stosowane w celu zapobiegania i leczenia kolki spowodowanej przez piasek. Psyllium zawiera śluz i absorbuje dużą ilość wody (może spuchnąć do 5-krotności swojej objętości), tworząc lepki osad w jelitach konia i pomagając usunąć piasek. Psyllium jest również korzystne dla flory jelitowej.

Oleje inertne nie są absorbowane przez komórki lub tkanki. Działają jako smary, dzięki czemu piasek i kał są gładsze i łatwiejsze do wydalenia. Badania wykazały, że połączenie psyllium i olejów inertnych eliminuje piasek z jelit szybciej niż samo psyllium.

Cavalor PasSand zawiera również probiotyki, które pomagają jelitom odzyskać równowagę po uszkodzeniach spowodowanych przez piasek w jelitach i szybko przywrócić mikroflorę do równowagi.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w karcie charakterystyki produktu. Kartę katalogową można pobrać klikając na "specyfikacje"

Jak stosować Cavalor PasSand?

Profilaktycznie:

2 x 50 g/dzień przez 10 dni w miesiącu


W przypadku nagromadzenia piasku:

2 x 100 g/dzień maksymalnie przez 10 dni ciągłego stosowania

Czy wiesz że (piasek a układ pokarmowy)?

Kiedy konie pasą się na pastwiskach z małą ilością trawy, mogą pochłonąć także dużo ziemi i piasku. Tak długo jak piasek przechodzi przez jelita, nie stanowi problemu.

Jednak zbyt duże nagromadzenie piasku, zwłaszcza w dolnych odcinkach i zagięciach jelit zmniejsza zdolność absorpcji w jelicie, jak również wchłanianie składników odżywczych i płynów.

Piasek oddziałowuje również na ścianę śluzową jelita, prowadząc do wychudzenia, osłabienia i zmniejszenia apetytu. W dużych ilościach piasek może prowadzić do poważnych zaburzeń w układzie pokarmowym. Obecność piasku w jelitach twojego konia może być trudna do określenia, ale możesz sprawdzić, czy twój koń je dużo piasku, wykonując test na piasek w kale. Umieść kilka kulek kału w plastikowej torbie, ściśnij je na płasko i dodaj trochę wody. Po godzinie, piasek osiądzie na dnie torby, gdzie będziesz mógł go wyraźnie zobaczyć.

Napisz własną recenzję
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje. Proszę Zaloguj się lub Załóż konto